Jõhvi linnagalerii avataval näitusel saab vaadata pitsikudumise disaineri ja meistri, Narva Pitsikooli looja ja juhi, Narva Laste Loomemaja pedagoogi, Eesti Pitsi Gildi juhi, Rahvusvahelise Niplis- ja Nõelpitsi Assotsiatsiooni (OIDFA, kuhu kuulub üle 36 riigi) ning Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liidu liikme Olga Kublitskaja niplispitse. 2020.a veebruaris andis Vabariigi President Kersti Kaljulaid pitsimeistrile üle Valgetähe V klassi teenetemärgi niplispitsi traditsiooni alalhoidmise ja edendamise eest.
Pitsikudumisega hakkas Olga tegelema juba 14-aastaselt. Lõpetas Venemaal Vologda Kunstikutsekooli juures tegutseva meistrite kooli ning kahe aasta pärast omistati talle kutsediplom – „pitsikuduja“. Sellest ajast on pitsikudumine olnud tema elu töö. Kõrgema pedagoogilise hariduse omandas Sankt-Peterburgi Euroopa Ülikoolis. Lisaks on ta õppinud erinevates niplispitsi koolides Prantsusmaal, Tšehhis, Küprosel.
Niplistehnikat e niplamist tunti juba 14. sajandi Itaalias, kuid Eestisse jõudis see alles 16. sajandil.
Teise maailmasõja järel vajus käsitööharu unustuse hõlma. Ala renessanss algas 1990. aastal kui Olga professionaalse pitsimeistrina hakkas taas niplamist õpetama. Kõrvuti õppetööga on ta korraldanud Eestis niplispitsi teemalisi näitusi, presentatsioone, rahvusvahelisi festivale ja seminare.
Näitusel on väljas niplispitsi tehnikas valminud originaaltööd. Materjal: vilt, vill, lina, puuvill, siid, helmed ja metalliseeritud niit.
Kübarates on niplispitsi kombineeritud viltimise-, helme- ja muude käsitöö tehnikatega.