XX vähemusrahvuste festival RAHVUSKULTUURIDE LOOMEPADA
21. septembril 2024 kell 12.00 Jõhvi Muusikaväljakul ja kontserdimajas
Muusikaväljakul
12.00 – festivali avamine. Sõnavõtud festivali korraldajatelt ja toetajatelt. Meeleolu loovad rahvatantsijad.
12.20 – 14.00 – Rahvuste maitsed. Rahvalikud mängud. Ida-Virumaal tegutsevad rahvuskultuuriseltsid tutvustavad ja pakuvad publikule oma rahvustele iseloomulike roogasid. Maitsta saab tatari, valgevene, ingeri-soome, vadja, ukraina, vene, valgevene, usbeki, poola ja eesti toite. Lapsi kutsutakse osa saama erinevate rahvaste mängudest nii õues kui ka siseruumides.
Kontserdimajas
12.00 – 16.00 – meistriklassid, mängud, rahvusliku käsitöö väljapanekud rahvakultuuri – seltsidelt – Ida-Virumaa Integratsioonikeskuse fotonäitus “Loomepada läbi aegade“ tuletab meelde 20-aastase festivali eredamaid hetki ja pakub äratundmisrõõmu.
Jõhvi noortekeskusefotonäitus „Arvad, et tunned mind?“ ühendab endas fotode, ajalooliste faktide, heli- ja videomaterjalide unikaalse kombinatsiooni, võimaldades samal ajal külastajatel näitusega suhelda. Plakatitel olevate QR-koodide abil saavad külastajad oma telefonidel vaadata lühivideot ning sukelduda erinevate kultuuride atmosfääri ja avastada hämmastavaid fakte erinevate rahvaste elust ja traditsioonidest.
14.00 -15.30 – defilee „Rahvarõivas – meie kallisvara“. Virumaa Kunsti ja Käsitöö Seltsi juhatuse esimees Kersti Loite räägib ERKL-i aastateemast „ Rahvarõivas ruudus2024/25“ ja mõtestab lahti rahvariiete tekke- ja kandmisloo. Järgneb erinevate rahvustent vene, tatari, valgevene, usbeki, ingerisoone ,ukraina , eesti rahvarõivaste demonstratsioon.
16.00 – 18.00 GALAKONTSERT rahvuskultuuriseltside kollektiividelt. Erikülaline ansambel Sudenmorsiamet Helsingist.
Sudenmorsiamet (hundimõrsjad) on 2024. aastal asutatud Ingerisoome rahvamuusikarühmitus. Trio koosneb 3 lapsepõlvesõbrast, kes kohtusid palju aastaid hiljem ja hakkasid taaselustama ingeri rahvalaule ja luulet ning looma uut muusikat. Nende laulud ühendavad inimesi, loodust ja usku. Nende laulude kaudu kõlavad nende esivanemate, traditsioonide ja kultuuri hääled. Side muusikaga on ingerlaste jaoks oluline, sest “Laul ühendab”.
Kultuuriministeerium, Integratsiooni SA, Eesti Kultuurikapital, Briti Nõukogu Eestis, Jõhvi Vallavalitsus, Eesti Rahvakultuuri Keskus, Eesti Rahvakunsti- ja Käsitöö Liit; Ida-Virumaa Integratsioonikeskus, Jõhvi Kultuuri- ja Huvikeskus; Jõhvi noortekeskus, Jõhvi Kontserdimaja.
SISSEPÄÄS TASUTA